Merle

Sytě pálené znaky mají přednost, ale jejich absence nesmí být penalizována. Bílá barva je akceptována na krku, hrudníku, nohách, spodní straně čenichu, lysině na hlavě a bílá rozšířená ze spodní strany těla. Bílá na hlavě by neměla převažovat. Oči musí být zcela lemovány barvou a pigmentem.  Pro zbarvení merle je charakteristické, že věkem tmavne. Oči jiskrné, hnědé, jantarové, modré, zelené.

Blue merle

Jasná, stříbřitě modrá, s černým mramorováním. Nosní houba černá. Celkový dojem musí být modrý.

Gold merle

Zlatavá, béžová až hnědá barva s černým mramorováním . Celkový dojem musí být zlatavý. Nosní houba černá.

Choco merle

Hnědá barva s tmavým mramorováním. Celkový dojem musí být čokoládový. Nosní houba hnědá/ játrová. Oči jiskrné, hnědé, jantarové, modré, zelené.

Lilac merle

 Hnědá barva ředěná modrou, tzv. lilová s tmavším mramorováním. Celkový dojem musí být čokoládový s nádechem fialového až růžového odstínu. Nosní houba hnědá/ játrová. Oči jiskrné, hnědé, jantarové, modré, zelené.

Blueberry

Zbarvení blue merle s bílou v rozvržení minimálně do výšky 2/3 nohou, celé břicho, límec kolem krku a 1/3 konce ocasu.  Nosní houba černá. Oči jiskrné, barva očí hnědá, modrá.

Chocoberry

Zbarvení choco merle s bílou v rozvržení minimálně do výšky 2/3 nohou, celé břicho, límec kolem krku a 1/3 konce ocasu.  Nosní houba černá. Oči jiskrné, barva očí hnědá, modrá, zelená.

Lilacberry

Zbarvení lila merle s bílou v rozvržení minimálně do výšky 2/3 nohou, celé břicho, límec kolem krku a 1/3 konce ocasu.  Nosní houba hnědá/ játrová. Oči jiskrné, barva očí hnědá, modrá, zelená.

Fotogalerie: Merle

Záznamy: 1 - 8 ze 8

Kontakt

IKC, z.s.
Londonská 297
378 07 Rapšach
Česká Republika
+420 724770929 InternationalKennelClub@yahoo.com